?

Log in

No account? Create an account

April

modern rock

April

View

Navigation

Skipped Back 10

January 14th, 2008

Interview

Share
April Donetsk rock indie alternative

Нова хвиля британського року цими вихідними накрила Донецьк у вигляді першого молодіжного фестивалю. Один з міських м’юзік-холлів 12 січня наповнився прихильниками інді-культури. В перекладі термін «інді» означає «незалежний», що в повному обсязі позначилося на способі організації дійства: жодних спонсорів, тільки інформаційні партнери. Антикомерційний підхід сприяв створенню справді андеграундної атмосфери під час виступів музикантів. Ідея організації фестивалю прийшла гітаристу донецького гурту April, а вже втіленням її у життя займались всі члени колективу. Про те, як їм це вдалося розповідають самі музиканти:

Кор.: Що стало поштовхом для організації фестивалю?

April: Перш за все, це ідея просування бріт-рок музики в маси для того, щоб люди знайомилися з нею та розуміли, що існують гурти, варті уваги та дуже якісні по саунду (звук).

Кор.: Чи існує щось, що ви хотіли б змінити в заході?

April: Ні, чесно немає. Все було добре.

Кор.: Яка сьогодні була публіка?

April: Публіка була вдячна, проте хочеться, щоб її було більше. Враховуючи той факт, що це перший крок, можна сміливо сказати: все було на вищому рівні. Ми думали, що буде значно гірше та не були впевнені практично ні в чому.

Кор.: Існує шанс зробити подібні заходи традиційними?

April: Так, звичайно. Шанси є завжди, тому все ще попереду.

Кор.: Багато хто вважає, що «інді» та «британський рок» на заході вже віджили своє, а в країнах СНД вони тільки починають розвиватися. Ваша думка із цього приводу?

April: Насправді «інді», «бріт-рок» - це поняття, які ми б не стали застосовувати до гурту April. У наших піснях переважає змішування стилів, присутня електронна музика та хіп-хоп. Загалом  ми вважаємо, що цей напрям ніколи не вичерпається, тому що він постійно вдосконалюється і тим самим привертає до себе увагу все більшої кількості слухачів.

Кор.: Існує динаміка розвитку британської музики в Україні та в Донецькій області зокрема?

April: Так. Проте це не британська музика насправді. Ми не живемо в Британії, ми живемо на Україні, тому неможна вважати себе послідовниками британців. Просто в 60-70 роках англійці створили класику сучасної музики. А зараз відбувається її просування та еволюція. По суті, на сьогоднішньому фестивалі ми спостерігали не «бріт-рок», а український рок, який створювався під впливом англійського стилю, гуртів та музики. Справа не в тому, що це Англія, а річ у тому, що це Україна і потрібно просувати українську музику. Виконання на англійській мові пояснюється тільки тим, що вона мелодійніша для року, це інтернаціональна мова.

Кор.: Скільки днів знадобилося для організації заходу?

April: 3 дні! Але, не зважаючи на це, готувалися ми довго. Телефонували до Києва, домовлялися з колективами, вели переговори з деякими закладами, з тими, хто міг би прийняти саму ідею фестивалю.

         Але, незважаючи на те, що гурт April  виступав у ролі не лише організаторів, але й учасників фестивалю, все ж таки, хедлайнером (лідером) дійства став колектив з Києва. Quinsberry Shot добре відомий столичним цінителям музики, проте зовсім невідомий донетчанам. Тому спочатку склалося враження, ніби гурт з’явився невідомо звідки, проте, розповівши про себе, музиканти розвіяли усілякі сумніви:

Кор.: Одним словом охарактеризуйте гурт Quinsberry Shot.

Q. S.: Драйв. Основний акцент робиться на якість виконання, бо музика повинна бути цікавою та неповторною.

Кор.: Як було створено гурт?

Q. S.: Це почалося ще в школі. Ми вчилися разом. Спочатку були музикантами іншої команди, з якої потім пішли. Почали шукати гітариста. От так і було засновано гурт, якому вже 2 роки.

Кор.: Чи існував момент у житті колективу, який розділив би творчість на «до» та «після»?

Q. S.: Так, звичайно. Ще за часів попереднього гурту, коли ми зрозуміли, що хочемо грати зовсім іншу музику, яку і граємо зараз. Треба було щось змінювати, тому ми просто взяли та відокремилися. Потім почався творчий розвиток і коли ми знайшли гітариста - все стало на свої місця.

Кор.: Якими є відносини у колективі?

Q. S.: Родинні. Більшість часу ми проводимо разом: репетиції, концерти. Музична тусовка дуже зближує. Ми один одного любимо, ми просто одне ціле. Гурт не може складатися з різних людей, адже люди, які збираються і створюють єдине ціле – це і є справжній гурт. Ми слухаємо схожу музику, у нас спільні інтереси і це все нас об'єднує. Ми немов своєрідний маленький світ.

Кор.: Ви вперше відвідуєте Донецьк?

Q. S.: Ми вперше і виступаємо, і відвідуємо Донецьк. Нам дуже тут сподобалося. Шикарна публіка, відмінне місто і прекрасний клуб. Ми переживали з приводу того, як нас прийматиме глядач, але прийом виявився дуже теплим.

Кор.: Чим відрізняється публіка Донецька від столичних меломанів?

Q. S.: Вони абсолютно різні. У столиці публіка розпещена. Більшість людей приходить для того, щоб оцінити інших і показати себе, а не для того, що б слухати музику. Дуже вузьке коло людей приходить на наші концерти. У Києві, безумовно,  нам легше грати, тому що там нас добре знають і є вже певний рівень популярності. А щодо Донецька, ми дуже переживали і дуже приємно здивовані.

Кор.: Які у вас творчі плани на майбутнє?

Q. S.: Ми хочемо поїздити по Україні з концертами, записати і видати широким тиражем сингл (диск). Одним словом музика, музика і ще раз музика. Прагнемо стати професіоналами в своїй справі.

         Залишилося приділити увагу третім учасникам фестивалю, дивлячись на виступ яких склалося враження, що при створенні сценічного образу вони дотримуються чіткого правила: той артист, який виходить на сцену у тому, що він носить у повсякденному житті, не має права називатися артистом. Сценічний грим, маски та запальні танці доповнювали яскравий образ музикантів та вдало ілюстрували їх пісні. Все це - добре відомий нам володар гран-прі конкурсу «Молода хвиля» - 2007, ясинуватський колектив Not a Sound.

         На фестивалі музика не просто дарувала гарний настрій, вона об’єднувала всіх присутніх. Ніби якийсь невидимий зв’язок було створено між людьми. Залишається сподіватися на те, що це дійство все ж таки стане традиційним та надалі даруватиме позитивні емоції.

                                                                                                                                                                     Анастасія Патріча

http://www.k61.donetsk.ua/pyblikaciya2.htm

December 26th, 2007

Photos!

Share
April Donetsk rock indie alternative
Our photosession. Thanks to Olya and Sergey!!! http://apertura.at.ua/
http://apertura.at.ua/photo/12

Show!!

Share
April Donetsk rock indie alternative

January 12, 2008, saturday, 20:00.
"April"
will play in
LIVERPOOL LIVE MUSIC BAR.
with our friends
"NotASound"
and our new friends
"Quinsberry Shot".
April, Quinsberry Shot, Not A Sound

December 12th, 2007

Our page on myspace.com http://myspace.com/aprilgroup

December 2nd, 2007

 Our interview in "TV-mir" journal (November 28th, 2007)
APRIL: По жизни - с весенним настроением

"TV-MIR" продолжает знакомить своих читателей с перспективными музыкальными проектами Донецка. Сегодня наш рассказ о группе April, которая за достаточно короткое время существования сумела обзавестись огромной армией поклонников в родном городе. В нынешний состав команды, играющей модерн-рок, входит шестеро участников: вокалист Илья Кривенко, гитаристы Михаил "Майк" Шатохин и Евгений "Джон" Цыганков, басист Дмитрий "Хома" Пахомов, ударник Илья Резник и клавишник Борис Олейник.

Состояние души...

- Ребята, расскажите, почему вы так называетесь?

Илья: - April - это состояние души, вечного возрождения. Начала без конца.

Джон: - Наша музыка ассоциируется у нас с весенним настроением.

- Как давно вы существуете, и кому пришла идея создания группы?

Джон: - Идея пришла Илье.

Илья: - Мы давно хотели создать свой проект, но осуществить задуманное удалось только в марте этого года.

- Каким был ваш первоначальный состав?

Илья: - Изначально в группе было четыре человека: клавшник, басист, гитарист и ударник, являющийся также вокалистом. Затем поменялся басист, добавилась еще одна гитара, а появление нового ударника позволило мне сосредоточиться исключительно на исполнении песен. При этом на некоторых выступлениях мы пробуем играть на двух барабанных установках сразу.

- Когда состоялось первое выступление?

Илья: - 21 апреля в Донецке. Его мы инициировали сами в одном из многочисленных домов культуры нашего города.

... И образ жизни

- Чем занимаетесь кроме музыки?

Илья: - Кто чем. Музыка для каждого из нас - образ жизни, поэтому, наверное, и играем вместе. К сожалению, она пока не приносит того дохода, который мог бы позволить сосредоточиться исключительно на ней. Но мы прекрасно понимаем, что такова неотъемлемая часть музыкального становления.

- Ссоры в коллективе случаются?

Илья: - Куда без них. Мы же творческие люди. Иногда срываемся друг на друга, иногда в сердцах хлопаем дверью и уходим... Но в итоге понимаем, что не можем друг без друга.

- Кто занимается написанием текстов и музыки?

Илья: - Над музыкой работают все без исключения, а текстами занимаемся мы с Майком.

- Какую музыку слушаете сами?

Илья: - В основном классику английской рок-музыки и современные образцы электронной и рок-музыки.

- Какую цель вы преследуете своим творчеством? Чего бы хотелось добиться?

Илья: - Неординарного звучания, прежде всего.

Боря: - Хотелось бы, чтобы увеличивалось количество людей, понимающих нашу музыку. Ведь мы играем не для себя, а для наших слушателей.

В тройке призеров

- Чего удалось добиться за восемь месяцев существования группы?

Боря: - Тексты песен стали глубже, а аранжировки более профессиональными.

Илья: - Что касается достижений, то главным, конечно же, стала поездка в Киев на всемирно известный фестиваль Global Battle Of The Bands.

Джон: - Там мы с первой попытки попали в тройку призеров, хотя могли подняться и выше.

Боря: - При этом мы не отчаиваемся, ведь в свое время участвовавшие в этом фестивале Nirvana, U2 и Muse вообще остались без внимания жюри. А что получилось в итоге, я думаю, напоминать не стоит.

Джон: - Главное в этой поездке - опыт, который мы получили. Для молодой группы практика живых выступлений на любом уровне бесценна.

- Когда планируете выпустить первый альбом?

Боря: - О точных сроках говорить не хотелось бы. Неблагодарное это дело - загадывать наперед. Скажу лишь, что ориентировочно он появится в начале следующего года.

Илья: - Нас ждет много работы над сведением материала. На это уйдет большая часть оставшегося времени.

- Как будет распространяться альбом?

Илья: - В первую очередь, мы решим вопрос с защитой авторских прав. После чего выложим альбом в интернете, чтобы он был доступен всем желающим. Также наши песни можно будет услышать в программе "Цацки-пецки" на "Европе Плюс".

- Кстати, вы долго лидировали в годовом рейтинге программы "Цацки-пецки" со своими песнями Can-t Stop и Tell You Tomorrow. Как они попали в эту передачу?

Боря: - Знакомые посоветовали отнести туда наши демо-записи и, как оказалось, не зря.

Артем ВОЙЦЕХОВСКИЙ

http://pics.livejournal.com/mike_april/pic/000022d1/g2  
http://www.donbass.dn.ua/mirtv/2007/203/203-12.php?fotka=203-12

November 19th, 2007

Our music

Share
April Donetsk rock indie alternative
Our music at http://www.realmusic.ru/april2007

(no subject)

Share
April Donetsk rock indie alternative
 

November 14th, 2007

So... here is our video from "The Global Battle Of The Bands 2007" in Kiev, 26th of September.
http://www.youtube.com/watch?v=l5N7usmIrbw

 
Powered by LiveJournal.com