April Donetsk rock indie alternative

Interview

Нова хвиля британського року цими вихідними накрила Донецьк у вигляді першого молодіжного фестивалю. Один з міських м’юзік-холлів 12 січня наповнився прихильниками інді-культури. В перекладі термін «інді» означає «незалежний», що в повному обсязі позначилося на способі організації дійства: жодних спонсорів, тільки інформаційні партнери. Антикомерційний підхід сприяв створенню справді андеграундної атмосфери під час виступів музикантів. Ідея організації фестивалю прийшла гітаристу донецького гурту April, а вже втіленням її у життя займались всі члени колективу. Про те, як їм це вдалося розповідають самі музиканти:

Кор.: Що стало поштовхом для організації фестивалю?

April: Перш за все, це ідея просування бріт-рок музики в маси для того, щоб люди знайомилися з нею та розуміли, що існують гурти, варті уваги та дуже якісні по саунду (звук).

Кор.: Чи існує щось, що ви хотіли б змінити в заході?

April: Ні, чесно немає. Все було добре.

Кор.: Яка сьогодні була публіка?

April: Публіка була вдячна, проте хочеться, щоб її було більше. Враховуючи той факт, що це перший крок, можна сміливо сказати: все було на вищому рівні. Ми думали, що буде значно гірше та не були впевнені практично ні в чому.

Кор.: Існує шанс зробити подібні заходи традиційними?

April: Так, звичайно. Шанси є завжди, тому все ще попереду.

Кор.: Багато хто вважає, що «інді» та «британський рок» на заході вже віджили своє, а в країнах СНД вони тільки починають розвиватися. Ваша думка із цього приводу?

April: Насправді «інді», «бріт-рок» - це поняття, які ми б не стали застосовувати до гурту April. У наших піснях переважає змішування стилів, присутня електронна музика та хіп-хоп. Загалом  ми вважаємо, що цей напрям ніколи не вичерпається, тому що він постійно вдосконалюється і тим самим привертає до себе увагу все більшої кількості слухачів.

Кор.: Існує динаміка розвитку британської музики в Україні та в Донецькій області зокрема?

April: Так. Проте це не британська музика насправді. Ми не живемо в Британії, ми живемо на Україні, тому неможна вважати себе послідовниками британців. Просто в 60-70 роках англійці створили класику сучасної музики. А зараз відбувається її просування та еволюція. По суті, на сьогоднішньому фестивалі ми спостерігали не «бріт-рок», а український рок, який створювався під впливом англійського стилю, гуртів та музики. Справа не в тому, що це Англія, а річ у тому, що це Україна і потрібно просувати українську музику. Виконання на англійській мові пояснюється тільки тим, що вона мелодійніша для року, це інтернаціональна мова.

Кор.: Скільки днів знадобилося для організації заходу?

April: 3 дні! Але, не зважаючи на це, готувалися ми довго. Телефонували до Києва, домовлялися з колективами, вели переговори з деякими закладами, з тими, хто міг би прийняти саму ідею фестивалю.

         Але, незважаючи на те, що гурт April  виступав у ролі не лише організаторів, але й учасників фестивалю, все ж таки, хедлайнером (лідером) дійства став колектив з Києва. Quinsberry Shot добре відомий столичним цінителям музики, проте зовсім невідомий донетчанам. Тому спочатку склалося враження, ніби гурт з’явився невідомо звідки, проте, розповівши про себе, музиканти розвіяли усілякі сумніви:

Кор.: Одним словом охарактеризуйте гурт Quinsberry Shot.

Q. S.: Драйв. Основний акцент робиться на якість виконання, бо музика повинна бути цікавою та неповторною.

Кор.: Як було створено гурт?

Q. S.: Це почалося ще в школі. Ми вчилися разом. Спочатку були музикантами іншої команди, з якої потім пішли. Почали шукати гітариста. От так і було засновано гурт, якому вже 2 роки.

Кор.: Чи існував момент у житті колективу, який розділив би творчість на «до» та «після»?

Q. S.: Так, звичайно. Ще за часів попереднього гурту, коли ми зрозуміли, що хочемо грати зовсім іншу музику, яку і граємо зараз. Треба було щось змінювати, тому ми просто взяли та відокремилися. Потім почався творчий розвиток і коли ми знайшли гітариста - все стало на свої місця.

Кор.: Якими є відносини у колективі?

Q. S.: Родинні. Більшість часу ми проводимо разом: репетиції, концерти. Музична тусовка дуже зближує. Ми один одного любимо, ми просто одне ціле. Гурт не може складатися з різних людей, адже люди, які збираються і створюють єдине ціле – це і є справжній гурт. Ми слухаємо схожу музику, у нас спільні інтереси і це все нас об'єднує. Ми немов своєрідний маленький світ.

Кор.: Ви вперше відвідуєте Донецьк?

Q. S.: Ми вперше і виступаємо, і відвідуємо Донецьк. Нам дуже тут сподобалося. Шикарна публіка, відмінне місто і прекрасний клуб. Ми переживали з приводу того, як нас прийматиме глядач, але прийом виявився дуже теплим.

Кор.: Чим відрізняється публіка Донецька від столичних меломанів?

Q. S.: Вони абсолютно різні. У столиці публіка розпещена. Більшість людей приходить для того, щоб оцінити інших і показати себе, а не для того, що б слухати музику. Дуже вузьке коло людей приходить на наші концерти. У Києві, безумовно,  нам легше грати, тому що там нас добре знають і є вже певний рівень популярності. А щодо Донецька, ми дуже переживали і дуже приємно здивовані.

Кор.: Які у вас творчі плани на майбутнє?

Q. S.: Ми хочемо поїздити по Україні з концертами, записати і видати широким тиражем сингл (диск). Одним словом музика, музика і ще раз музика. Прагнемо стати професіоналами в своїй справі.

         Залишилося приділити увагу третім учасникам фестивалю, дивлячись на виступ яких склалося враження, що при створенні сценічного образу вони дотримуються чіткого правила: той артист, який виходить на сцену у тому, що він носить у повсякденному житті, не має права називатися артистом. Сценічний грим, маски та запальні танці доповнювали яскравий образ музикантів та вдало ілюстрували їх пісні. Все це - добре відомий нам володар гран-прі конкурсу «Молода хвиля» - 2007, ясинуватський колектив Not a Sound.

         На фестивалі музика не просто дарувала гарний настрій, вона об’єднувала всіх присутніх. Ніби якийсь невидимий зв’язок було створено між людьми. Залишається сподіватися на те, що це дійство все ж таки стане традиційним та надалі даруватиме позитивні емоції.

                                                                                                                                                                     Анастасія Патріча

http://www.k61.donetsk.ua/pyblikaciya2.htm
April Donetsk rock indie alternative

Show!!

January 12, 2008, saturday, 20:00.
"April"
will play in
LIVERPOOL LIVE MUSIC BAR.
with our friends
"NotASound"
and our new friends
"Quinsberry Shot".
April, Quinsberry Shot, Not A Sound

April Donetsk rock indie alternative

Our interview in "TV-mir" journal

 Our interview in "TV-mir" journal (November 28th, 2007)
APRIL: По жизни - с весенним настроением

"TV-MIR" продолжает знакомить своих читателей с перспективными музыкальными проектами Донецка. Сегодня наш рассказ о группе April, которая за достаточно короткое время существования сумела обзавестись огромной армией поклонников в родном городе. В нынешний состав команды, играющей модерн-рок, входит шестеро участников: вокалист Илья Кривенко, гитаристы Михаил "Майк" Шатохин и Евгений "Джон" Цыганков, басист Дмитрий "Хома" Пахомов, ударник Илья Резник и клавишник Борис Олейник.

Состояние души...

- Ребята, расскажите, почему вы так называетесь?

Илья: - April - это состояние души, вечного возрождения. Начала без конца.

Джон: - Наша музыка ассоциируется у нас с весенним настроением.

- Как давно вы существуете, и кому пришла идея создания группы?

Джон: - Идея пришла Илье.

Илья: - Мы давно хотели создать свой проект, но осуществить задуманное удалось только в марте этого года.

- Каким был ваш первоначальный состав?

Илья: - Изначально в группе было четыре человека: клавшник, басист, гитарист и ударник, являющийся также вокалистом. Затем поменялся басист, добавилась еще одна гитара, а появление нового ударника позволило мне сосредоточиться исключительно на исполнении песен. При этом на некоторых выступлениях мы пробуем играть на двух барабанных установках сразу.

- Когда состоялось первое выступление?

Илья: - 21 апреля в Донецке. Его мы инициировали сами в одном из многочисленных домов культуры нашего города.

... И образ жизни

- Чем занимаетесь кроме музыки?

Илья: - Кто чем. Музыка для каждого из нас - образ жизни, поэтому, наверное, и играем вместе. К сожалению, она пока не приносит того дохода, который мог бы позволить сосредоточиться исключительно на ней. Но мы прекрасно понимаем, что такова неотъемлемая часть музыкального становления.

- Ссоры в коллективе случаются?

Илья: - Куда без них. Мы же творческие люди. Иногда срываемся друг на друга, иногда в сердцах хлопаем дверью и уходим... Но в итоге понимаем, что не можем друг без друга.

- Кто занимается написанием текстов и музыки?

Илья: - Над музыкой работают все без исключения, а текстами занимаемся мы с Майком.

- Какую музыку слушаете сами?

Илья: - В основном классику английской рок-музыки и современные образцы электронной и рок-музыки.

- Какую цель вы преследуете своим творчеством? Чего бы хотелось добиться?

Илья: - Неординарного звучания, прежде всего.

Боря: - Хотелось бы, чтобы увеличивалось количество людей, понимающих нашу музыку. Ведь мы играем не для себя, а для наших слушателей.

В тройке призеров

- Чего удалось добиться за восемь месяцев существования группы?

Боря: - Тексты песен стали глубже, а аранжировки более профессиональными.

Илья: - Что касается достижений, то главным, конечно же, стала поездка в Киев на всемирно известный фестиваль Global Battle Of The Bands.

Джон: - Там мы с первой попытки попали в тройку призеров, хотя могли подняться и выше.

Боря: - При этом мы не отчаиваемся, ведь в свое время участвовавшие в этом фестивале Nirvana, U2 и Muse вообще остались без внимания жюри. А что получилось в итоге, я думаю, напоминать не стоит.

Джон: - Главное в этой поездке - опыт, который мы получили. Для молодой группы практика живых выступлений на любом уровне бесценна.

- Когда планируете выпустить первый альбом?

Боря: - О точных сроках говорить не хотелось бы. Неблагодарное это дело - загадывать наперед. Скажу лишь, что ориентировочно он появится в начале следующего года.

Илья: - Нас ждет много работы над сведением материала. На это уйдет большая часть оставшегося времени.

- Как будет распространяться альбом?

Илья: - В первую очередь, мы решим вопрос с защитой авторских прав. После чего выложим альбом в интернете, чтобы он был доступен всем желающим. Также наши песни можно будет услышать в программе "Цацки-пецки" на "Европе Плюс".

- Кстати, вы долго лидировали в годовом рейтинге программы "Цацки-пецки" со своими песнями Can-t Stop и Tell You Tomorrow. Как они попали в эту передачу?

Боря: - Знакомые посоветовали отнести туда наши демо-записи и, как оказалось, не зря.

Артем ВОЙЦЕХОВСКИЙ

http://pics.livejournal.com/mike_april/pic/000022d1/g2  
http://www.donbass.dn.ua/mirtv/2007/203/203-12.php?fotka=203-12